به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، منصور خانه گیر مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها در پیامی پانزدهم مهر، روز ملی روستا و عشایر را تبریک گفت. متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی
روستا نزد ایرانیان مفهومی است که تداعی گر معنای تلاش، ایمان و راستی بوده و یکی از ارکان استقلال اقتصادی و تقویت توان مالی و پشتوانه سیاسی و امنیتی هر کشوری محسوب می شود.
روستاییان در سخت ترین ایام دور و نزدیک تاریخ ایران در شمار دلیرترین و رشیدترین مردمان، ایثار و غیرت را معنا کرده اند و بر هیچ کس پوشیده نیست که بسیاری از مفاخر کشور نیز در دامان روستا بالیده اند. روستاییان پایه‌ها و ریشه‌های اصلی زندگی اجتماعی بوده و همواره به عنوان جامعه تولیدگر که بار مسئولیت بزرگ تولید کشاورزی و صنایع دستی را بر دوش خود دارند، نمایانگر شده اند.
فرصت های بی نظیر طبیعی و تولیدی روستا در کنار سیاستهای مدبرانه اقتصاد مقاومتی و اقدامات توسعه ای نظام مقدس جمهوری اسلامی نویدبخش توسعه و رشد پویایی اقتصاد روستاست.
اینجانب ضمن گرامیداشت روز ملی روستا و با آرزوی سربلندی و عزت برای همه روستانشینان  این مرز و بوم به ویژه روستاییان و عشایر غیور استان کرمان از تمامی علاقه مندان کشور دعوت می نمایم تا با توجه ویژه به استعدادهای تولیدی و محیطی روستاها، از این فرصت خدادادی حداکثر استفاده را نموده و با تقویت فعالیت های اقتصادی در روستاها حامی بهبود اقتصاد کشور و روستاها باشند.